30 full 1

Кюстендилци с класа над съперника, в събота гостуват в Самоков на "Рилски спортист"

Тимът на "Велбъжд" се наложи категорично с 4:0 над "Германея" Сапарева баня в контрола  играна на стадион "Осогово". За кюстендилци това бе и първи успех от изиграните четири проверки до момента през лятната подготовка, а с показаното на терена доказаха, че навлизат в желаната форма преди старта на първенството.
Играчите на Юлиян Кръстев започнаха силно двубоя, като до почивката вкараха три гола във вратата на противника, който след напускането на Борис Кръстев се води от кюстендилецът Николай Николов- Чесето. Резултатът откри в 15- та минута Чавдар Тодоров. Дошлият от "Бдин" Видин  нападател бе изведен зад отбраната на гостите и с удар покрай вратаря Евгени Спасов вкара топката в долния ляв ъгъл за 1:0. 15 минути по- късно резултатът набъбна на 2:0.  След изпълнение на ъглов удар Иво Велинов бе оставен непокрит в наказателното поле и централния бранител с глава насочи неспасяемо топката във вратата на гостите. Само пет минути по- късно след груба грешка в отбраната на гостите, топката бе открадната от Атанас Пенков, който веднага подаде в наказателното поле на Йордан Йовчев и крайният бранител със силен удар даде класическа преднина на своя тим.
След почивката треньорите на двата отбора направиха множество смени, като в игра за "Велбъжд" се появиха новите попълнения Георги Барбов и Денис Шаранков. Двамата демонстрираха добри футболни качества и че ще бъдат ценни в селекцията на кюстендилци през новото първенство. Превъзходството на домакините продължи и през второто полувреме, и логично в 65- та минута след скоростна контраатака Йордан Христов реализира четвърто попадение след като засече точно подаване на Йордан Йовчев от дясно.
Предпоследната котрола за "Велбъжд" в на 25- ти юли, събота, когато кюстендилци гостуват на "Рилски спортист" в Самоков.